Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Trawy

Bambusy w Taczanowie

<< < (2/49) > >>

andres:
Zapomniałem dodać, że mam jeszcze krzaczek p. rubromarginata (obecnie otoczony przez canny) ;)

Czereśnia nie jest drzewem długowiecznym, nasza ma ok. 20 lat.
Na pniu ma liczne zrakowacenia, od dwóch lat nie dajemy rady jej właściwie opryskać, więc na owoce można tylko popatrzeć.
Jej cień jest dobrodziejstwem, ale mogę przenieść się pod jabłoń (oprócz późnego lata, gdy jabłka lecą na głowę).

Widziałem na francuskim forum bambusowym, że oni starannie przygotowują bariery korzeniowe, sadzą mało sadzonek, gdyż one szybko się rozrastają.

http://lesbambous.fr/forum/index.php

Walczyłem z sumakami, więc może poradzę sobie również z bambusami ;)
Akurat bissetti jest opisany jako najbardziej ekspansywny z posiadanych przeze mnie gatunków.

greg:
Nie wiem ile lat ma czereśnia przed moim domem, ale póki co owocuje raczej obficie. W owocach robaczki się trafiają, ale jak się włoży czereśnie do wody to (w większości? ;) ) wychodzą.

Walczyłem z sumakami? To znaczy, że je wyciąłeś? Te stylizowane na palmy? :) Ja z kolei zastanawiam się czy by sobie takiego nie posadzić. To ładne drzewko jest. Jakaś plastikowa beczka i chyba dałoby się z nim  żyć.

Polish king bamboo:

--- Cytat: Andres74 w Wrzesień 14, 2011, 06:50:42   ---.........................................
Akurat bissetti jest opisany jako najbardziej ekspansywny z posiadanych przeze mnie gatunków.

--- Koniec cytatu ---

U mnie natomiast Phyllostachys aureosulcata Aureocaulis.

andres:
@Greg
Sumaki pojechały do sąsiada (dalekiego), ale potem trzeba było przekopać cały obszar, który zajmowały.

@Artur
To znaczy, że u mnie pewnie też tak będzie.


Te 3 sadzonki p. nuda od Ciebie zaczęły puszczać rozłogi.


Posadzone są ok. 1,2 m od siebie.
Na zdjęciu widać, że do jednej zbliża się pęd.
W pierwszej chwili pomyślałem, że to pozostałość po doniczce: zakręcił się i wyszedł w drugą stronę.
Ale okazało się, że to pęd od sąsiedniej nudy.
Na razie bardzo mnie to cieszy. Zobaczymy za kilka lat ... :)

Tych rozłogów jest więcej. Każda sadzonka ruszyła.

Również spectabilis, o którego najbardziej się obawiałem, że będzie tylko wegetował puszcza 1 gruby pęd w bok.
Może pod ziemią jest ich więcej.

O aurecaulis już pisałem. 2 z pokazanych pędów ruszyły do góry. Będą z nich nowe tyczki.

Polish king bamboo:
Andrzej musisz mieć ziemię dosyć zwartą bo te pędy tak na wierzch wyłażą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej