Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
 61 
 dnia: Październik 23, 2023, 12:39:30  
Zaczęty przez lewiatan1975 - Ostatnia wiadomość wysłana przez lewiatan1975
Oczywiście, ale  już nie mierzę przyrostów  :)

 62 
 dnia: Październik 21, 2023, 18:03:51  
Zaczęty przez lewiatan1975 - Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekRz4
Chyba znowu urosła

 63 
 dnia: Październik 19, 2023, 10:33:58  
Zaczęty przez lewiatan1975 - Ostatnia wiadomość wysłana przez lewiatan1975
Bułgarka wczoraj wieczorem:)


 64 
 dnia: Październik 19, 2023, 10:30:46  
Zaczęty przez DarekRz4 - Ostatnia wiadomość wysłana przez lewiatan1975
Jeżeli się obawiasz niskich temperatur to działaj tak jak do tej pory. To Twoja palma i ty decydujesz :)

 65 
 dnia: Październik 18, 2023, 21:26:33  
Zaczęty przez DarekRz4 - Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekRz4
Dziękuję za odpowiedź.  Też tak sądzę że 170W to za mało. Myślę nad dwoma rozwiązaniami. Albo dokupię drugi kabel ok 200W albo grzejnik olejowy. Są takie o mocy 500W i myślę że to by było najlepsze bo zapas mocy będzie wystarczający a miejsca w środku też nie zabraknie. Mam też jakiś termowentylator , ale nie bardzo mi się podoba praca z nim bo nie wiadomo jak go ustawić , gdzie ma dmuchać. Grzejnik olejowy utrzyma chyba stabilniej temp.wewnątrz.  Poza tym wygodniejszy w użyciu bo wstawiam i już. Nie muszę się bawić z kablem i owijaniem palmy. No powiem że pomimo tego że ty tak robisz ( utrzymujesz ujemną temperaturę) to ja się boję U mnie na wschodzie Polski potrafi mrozić i 2 tygodnie. Czy takidługotrwały minus nie uszkodzi tracha ?  Chętnie bym ustawił -5 jako początek grzania bo to by znacząco zmniejszyło pobór prądu.

 66 
 dnia: Październik 18, 2023, 14:20:45  
Zaczęty przez andres - Ostatnia wiadomość wysłana przez lewiatan1975
Fajny ten sikki. Podrósł coś jeszcze do dzisiaj?

 67 
 dnia: Październik 18, 2023, 14:15:52  
Zaczęty przez DarekRz4 - Ostatnia wiadomość wysłana przez lewiatan1975
Kabel 170W moim zdanie nie poradzi sobie z taką kubaturą przy -20C i wietrze. Ja owijam palmę agrowłókniną i mam 3x80W. 2 kable na pniu a jeden w koronie liści. W tym roku może będzie potrzeba założyć jeszcze jeden kabel.

Zamontuj coś więcej. Możesz mieć dodatkowy kabel i podłączyć go w sytuacji alarmowej, albo jakiś wentylator z grzaniem tam włóż. Inna sprawa, że ja takiemu trachowi ustawiam -8 C. Nigdy nie utrzymywałem powyżej zera. Do -6-8 to palma stoi nieosłonięta . Pomyśl nad tym.

 68 
 dnia: Wrzesień 27, 2023, 21:21:07  
Zaczęty przez DarekRz4 - Ostatnia wiadomość wysłana przez DarekRz4
Witam.
Podsumowanie tego sezonu marzeń już niedługo. Mam jednak do kolegów pytanie i liczę na pomoc. Dotychczas moje 3 trachycarpusy zimowały w styrobudach.W związku z tym iż moja najstarsza palma osiągnęla wysokość całkowitą 3 metry  i jest już tak duża że widzę iż nie upchnę jej w styrobudzie o bokach wewmętrznych 90x90 . Od początku nie straciła żadnego liścia i ma je od samej ziemi do szczytu  około 45szt- ogromna masa liściowa. Postanowiłem zbudować dla niej ażurową konstrukcję z łat o rozmiarach 140x140x350cm - taki prostokąt zakończony u góry pólkoliście. Ciotka uszyła mi 6 worków z agro P100. 3szt to worki podwójne i 3szt z pojedyńczej P100. Razem 6 worków 160x160x400. I teraz pytanie zasadnicze bo targają mną niepewności. Czy jeśli założę te wszystkie worki czyli 9 warstw agro P100 to czy kabel 170W utrzyma temperaturę ok +2C w środku ? Tą konstrukcję zbudowałem już na wiosnę i postawiłem testowo na palmie zakładając jeden podwójny worek. Powiem że chyba przy -5C ten kabel nie dawał rady utrzymać dodatniej temperatury. Dostawiłem więc termowentylator 1000W i on też włączał się co chwilę także przy jednym podwójnym worku w bezwietrzną noc z -5C cienko to wyglądało w porównaniu z styrobudką. Co sądzicie ? Da radę jak założę wszystkie worki przy powiedzmy -20 z silnym wiatrem ? Nie chciałbym obudzić się z przysłowiową reką w nocniku w środku zimy.  Wiem że ogromna rzesza hodowców palm uzywa tylko agrowłókniny jednak oni owijają palmę w pochodnie i wtedy powierzchnia doogrzania jest mała. U mnie jest ogrom liści na całej wysokosci palmy i nie chciał bym ich wszystkich mocno związywać w kokon bo jednak trochę się masakrują przy takim zwinięciu. Przy mojej konstrukcji sprawdzałem że zeby zalożyć całą konstrukcję muszę tylko lekko podgiąć liście do srodka i gotowe. Przy tym liście zostają w idealnym stanie. Wcześniej uzyskiwałem to  w styrobudzie,  ale liści było znacznie mniej. W ostatnią zimę ledwo ją upchnąłem a przez bierzący sezon palma rozwinęla już 11 liści i to bardzo dużych dlatego pasowało by zastosować to co zrobiłem i 9 warstw agro P100 - pytanie czy to wystarczy ?

 69 
 dnia: Sierpień 26, 2023, 07:44:49  
Zaczęty przez greg - Ostatnia wiadomość wysłana przez sev
Też się skusiłam na M. virginiana. Posadzona do gruntu w 2022 r. na razie się rozkręca.


 70 
 dnia: Sierpień 24, 2023, 13:40:42  
Zaczęty przez greg - Ostatnia wiadomość wysłana przez sev
Moja magnolia już po pierwszej zimie w gruncie (nie była niczym okrywana). Moja odmiana to 'D.D. Blanchard'.


Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10