Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 47

Autor Wątek: Ensete ventricosum 'Maurelii"  (Przeczytany 210080 razy)

wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 06, 2012, 23:58:00 »

Bananowce na wiosnę raczej nie wygladają okazale, ale kiepski wygląd szybko naprawiają. Taka ich uroda ::-?

sev

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 568
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 08, 2012, 16:19:31 »

Gradobicie u mnie co prawda było ale liście łamały się od wiatru a niektóre połamały się pod własnym ciężarem po wyniesieniu na dwór, kiedy było b. gorąco i roślina przywiędła.

Ktoś kiedyś pytał po jakim czasie ten bananowiec zakwita... na etykiecie zakupionych prze zemnie w tym roku sadzonek jest napisane ze po 6-8 latach uprawy.
Zapisane

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 13, 2012, 17:42:01 »

A to mój dzisiaj posadzony

Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 13, 2012, 19:41:24 »

Ach, tylko pozazdrościć że liście w takim stanie. Widać że nie dorwała ich ani wichura ani grad. Super  ;)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Binos

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1064
  • Lublin
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 15, 2012, 20:12:33 »

U mnie wszystkie bananowce padły zostały mi tylko cztery małe siewki ,trzy sikimenssisy red tigery i zielony Ensete .Eksperyment z Maurelli nie powiódł się został za wcześnie rozdzielony pozatym na stronie bananas org jest pokazane że powinny byc rozdzielane ze starymi korzeniami na mniejsze kęmpki. Mam już nowego ochotnika ze Starkla  wkrótce dołączą do niego dwa metrowe Maurelli, Musella lasiocarpa, dwa Basjoo red, Musa bordelon i Musa siam ruby.
Zapisane

wooli

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Bieleckie Młyny gm.Morawica
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 15, 2012, 22:07:17 »

W niedzielę wieczorem tj. 13.05 oglądałem "dokument w TVN Meteo" oczywiście na TVN meteo. W przewodniku elektronicznym nie podali na N-ce jaki to dokładnie tytuł, a nie ogladałem go od poczatku. Program był o życiu ludzi i nie tylko na różnych wysokosciach n.p.m. M.in. nad i w Morzu Martwym /depresja/, najwyżej położonym mieście w Peru /ponad 5tys.m/ i o mieszkańcach gór Etiopii w Afryce /3700m n.p.m./ W wiosce widac było bananowce, pokazali też jak mieszkańcy schodzą 700 m niżej tj na 3000m n.p.m. gdzie mają uprawy bananowców abisyńskich.
 
Z tego co zapamietałem to podali, że banonowce rosną do 10m i są też ozdobą oranżerii w Europie.
Skupiłem się na ogladaniu bananowców, bo nibypnie były olbrzymie.
 
Warto obejrzeć.
Mam nadzieję, ze jeszcze powtórzą ten program, bo w poniedziałek też był "dokument w TVN meteo" ale juz z innum programem.
Na szczeście funkcja nagruwania jest pardzo praktyczna.

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 15, 2012, 23:41:52 »

Binos witam z powrotem, szkoda że eksperyment nie wyszedł przez pośpiech ale zawsze jakaś lekcja na przyszłość szkoda tylko że na własnych błędach ale tak bywa. Powiedz mi z skąd kupujesz Musa siam ruby? :)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Binos

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1064
  • Lublin
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 16, 2012, 10:11:31 »

Na ebayu były wystawione 4 sztuki po 20 euro ale widzę że już zostały sprzedane.
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 16, 2012, 15:24:54 »

Może z czasem będzie okazja się wymienić odrostami  :P Jak tam już po docierają do Ciebie to powrzucaj zdjęcia ;)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Binos

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1064
  • Lublin
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 16, 2012, 16:11:25 »

Wysłane były w poniedziałek ,sadzonka ma miec 20-30 cm więc pewnie jeszcze jest koloru zielonego .Paczka z Niemiec chyba do piątku powinna dojść jak tylko dotrze to wrzucę foto.Co do odrostów jeśli tylko będą to chętnie się wymienię .
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 16, 2012, 19:57:18 »

Domyślam się że swoje piękno okaże dopiero jak osiągnie z ponad 0,5m i będzie w pełnym słońcu ale zawsze na jego zdjęcia w internecie patrze z zapartym tchem  :P ale na razie nie był moim priorytetem więc nawet intensywnie nie rozglądałem się za jego sadzonkami :) To czekam na zdjęcia i jak dojdą i z czasem ;) i nie niknij na tak długo znów z forum.  ;)
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 17, 2012, 00:57:59 »

Witam i dziękuję za namiary Milówki :)
to Ensete z okolicy braci Golec (to nie kryptoreklama)  Ma to być roślina po 3 zimach w szklarni podgrzewanej. Ostatniej zimy notowania -34C :o, w środku było wg Właściciela - 3 





Jak dla mnie, czegoś nie rozumiem. "Rosną" tam Alfy (Trachy) UMIERAJĄCE! których - 3 nie mogło spacyfikować, a przezimowało mnóstwo egzotów :sc106:

 

pozdrawiam
arundo







a tak czerwony w gruncie :wiatr:
Zapisane

amorphophallus

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 635
  • Warszawa
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 17, 2012, 06:53:57 »

Arundo nie wszystko przyjdzie nam zrozumieć :P ale ważna że przyzwyczajone do naszych chłodnych wiosen i jesieni ;) Wracając do roślinki to system korzeniowy bez zarzutu, góra trochę wyciągnięta ale co tu narzekać jak się nic nie połamie to startuje z wyższego pułapu  ;D
Zapisane
http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum   na blogu znajdziecie moje bananowce a może i inne rośliny

Polish king bamboo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 1690
  • Wrocław kiedyś strefa 7A teraz zdegradowany do 6B
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 17, 2012, 08:56:24 »

No Arundo nieźle się zbroisz na ten sezon  :)
Zapisane
Pozdrowienia z Wrocławia

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Ensete ventricosum 'Maurelii"
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 17, 2012, 15:19:20 »

Artur
 kiedy mam to robić jak będę miał 60 lat a to za "chwilę"? To tak jakby odkładać seks na później ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 47