Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Zadaj pytanie

Identyfikacja rośliny

<< < (2/7) > >>

bawoli:
Stawiam na Arbutus menziesii, ale bez wnikliwej analizy (Binos, nie znam Arbutus glandulosa tak więc nie polemizuję).

Widziałem bardzo podobne drzewa na wyspie Vancouver w Kanadzie, gdzie ten arbutus jest składnikiem drzewostanów. Podobnie jak u Arundo przywoływały u mnie  skojarzenie z eukaliptusem, ale też z różanecznikiem  (ze względu na kształt liści). 

Cebulka:
Mam pytanie, czy ktos może wie jak nazywa się roślina cebulowa na zdjęciach poniżej?
Zdjęcia z zarośli ogrodu hotelowego ('hotel' to brzmi dumnie w przypadku tego ośrodka ;) ) na wyspie Ko Samui w Tajlandii.
Zebrałam nasiona, wysiałam w domu i mam dwie rośliny - tylko męczy mnie trochę że nie znam wciąż nazwy  :-\
Z góry dziękuję!


andres:
Wpisałem "rośliny cebulowe" w przeglądarkę, kliknąłem grafika i znalazłem "Crinum Amoenum".

Cebulka:
Rany, to rzeczywiście to! Super, bardzo dziękuję  :a_49:  :brawo:

A może jeszcze ktoś podpowie w sprawie tej rośliny, też z którejś azjatyckiej wyspy. Co to może być? Wygląda trochę podobnie (chociaż nie całkiem) jak prawdziwy amarylis (A belladonna) ale w całym internecie nie ma zdjęć takiego o blado-ceglastych kwiatach  :-\ Może to jednak co innego? (jak ktoś zainteresowany, to dość intensywnie się rozrasta, byłoby wkrótce co dzielić)
Zdjęcie in situ:


i już na polskiej ziemi z nieco innym tłem ;)


andres:
To wykracza poza tematykę tego forum.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej