Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Trawy

Bambusy we Wrocławiu

<< < (2/55) > >>

Polish king bamboo:
Kolejny bambus to Psedosasa Japonica. Rośnie przy wejściu do domu od strony pólnocnej. Co 2-3 rok wymarza więc nie rośnie taki duży ok 2,5m . Zdjęcie poniżej



A to jest Sasa palmata nebulosa U nas rośnie do wys. ok 2m Jest dosyć ekspansywny. Zalecana bariera korzeniowa



Następny to  Phyllostachys Shanghai 3 bambus z dużym wigorem podobnym do vivxa. Trochę za delikatny więc w przeciętną zimę podmarza. Nie może dlatego pokazać swoich możliwości. Na zdjęciu widać 2 stare pędy. Wyrosły w 2 roku uprawy


A to już ostatnia fotka. Bambusy na działce w jesiennym przebraniu. Część liści przebarwia się na żółto i opada.

Marcin D:
Świetna sprawa te bambusy. Na pewno kiedyś posadzę sobie. Fajnie by było jakbyś ciut większe foty wstawiał.

andres:
Artur, dziękuję za fotki i za opis. :)
Wprawdzie większość tych bambusów widziałem u Ciebie na żywo, ale było tego tyle, że nie zapamiętałem wszystkich nazw.
Nieźle to wszystko porozmieszczałeś. Ja mam tendencję do grupowania w jednym miejscu.

Duże kępy w rzeczywistości prezentują się ciekawiej niż na fotkach, ale wiem, że nie jest łatwo oddać ich walory.
Gdy widać żółte pędy od razu jest lepiej

Miskant też ładnie wygląda w tle. Czy w tym roku kwitnie? (u mnie tak, ale pogoda przyhamuje kolejne kwiatostany).

Dla mnie Twoje bambusy to promyk nadziei, że da się u nas uchować coś egzotycznego bez okrywania całości, podgrzewania, wykopywania, itp.

Polish king bamboo:

--- Cytat: Andres74 w Październik 06, 2011, 09:52:50   ---Miskant też ładnie wygląda w tle. Czy w tym roku kwitnie? (u mnie tak, ale pogoda przyhamuje kolejne kwiatostany).

--- Koniec cytatu ---

Andrzej właśnie dzisiaj zauważyłem wychodzące nieśmiało kwiatostany. Ma ok. miesiąca do pierwszych przynrozków więc po 2 latach przerwy w końcu zakwitnie.

stani:
Witaj Arturze.Wleje kilka zdjec bambusow ktore mi pozostaly.nigdy ich nie okrywalem.duzo padlo pare lat temu podczas swiatowego kwitnienia bambusow.te dwa nabylem jako spektabilis  i  parvofiliai   w renomowanej firmie.Zobacz czy to jest parvofilia.bo ja harakterystycznych bialych pierscieni wyraznych nie widze.A wiem ze masz ogromna wiedze na ten temat.Wsadzilem je w 2004r.Zrobilem blad bo tyle lat .do zeszlego lata,Rosly w kregach ok 05m.Bez mozliwosci rozrostu.wszystko co wychodzilo rozdawalem.Spectabilis bez zarzutu po ktores zimie lodygi dostaly kilka czarnych plam.Lisci nigdy nie uschly.Parvofilia po zimie 2010 wypuscila gaszcz cienkich lodyg.i uschly jej do polowy dwie tyczki z nowych przyrostow /Z4m zrobily sie 2m.Po odblokowaniu  sierpniu korzeni grudniu wyszedl nowy.okrylem go.



















znalazlem jeszcze takie zdjecia











Ok dzieki wrocimy do tematu jak wroce do domu i zrobie wyrazne zdjecia.Mam pytanie czy masz jeszcze swoja parvofilie.Ogladalem ja kiedys byla bardzo gruba.kazdego by zadowolila.

---

Towarzyszu stani. Rad jestem z Waszej obecności, ale mam prośbę żebyście się nauczyli wstawiać zdjęcia jak należy.
greg

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej