Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Bananowce

Bananowce z mojej kolekcji

(1/46) > >>

amorphophallus:
witam wszystkich   :D
odpowiadając "Greg" na twoje pytanie (z wątku o regulaminie) jak tu trafiłem , skusił mnie e-mailem żebym tu zajrzał Andrzej (Andres74). nio to tak krótko się przedstawię mam na imię Mateusz mieszkam na przedmieściach Warszawy studiuje Ogrodnictwo na SGGW i pasjonuje się egzotykami lecz bananowce jakoś szczególnie przypadły mi do gustu  :P . zaczołem gdzieś koło 2006/2007 roku od ensete ventricosum teraz w sezonie letnim osiąga ponad 4m w 2009 i 3,7m w 2010 (w 2010 miałem przymrozek na wiosnę a ensete był już w gruncie). zimuje go w pomieszczeniu mającym 3,6m ale trzeba pamiętać że dochodzi jeszcze donica , na szczęście w połowie zimy trochę karłowacieje zawsze. w zeszłym roku powiększałem swoją kolekcje więc mam jeszcze musa basjoo - 1szt.    ensete ventricosum maurelii - 2 małe i jeden ponad metrowy   ,  musa uranoscopus syn. musa coccinea - jedna mała kępka , musa accuminata - koło 20szt w większości małe odrosty bo większe zabrał zimowy brak światła, plus jeszcze sterlicje 2szt.
ot takie wprowadzenie.
w zimę zaczołem zakładać fotobloga żeby zdjęcia były w maksymalnej jakości i w dostępnym miejscu, troszkę on ubogi ciągle ale nowy sezon przyniesie nowe zdjęcia, ale i tak już zapraszam do przeglądania zdjęć
fotoblog: http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum
(zgodnie z regulaminem naszego forum postaram się tam w najbliższym czasie dodać link do forum, i zapewniam administratora że blog nie jest w żaden sposób stroną komercyjną  :)  )

Biedny Miś:
Witaj na forum

No muszę przyznać,że roślinka robi wrażenie. Szkoda,że na zimę trzeba ją przenosić do domu.

amorphophallus:
wież katorga z jego przenoszeniem jest ale satysfakcja w lato jeszcze większa  ;).  ale już zaczynam myśleć co jeśli mi się uda w ciągu tego i następnego roku podpędzić ensete ventricosum maurelii do tego pokroju, nio chyba że ten zakwitnie i obumrze to po prostu będzie rotacja  :)

greg:
@amorphophallus

skusił mnie e-mailem żebym tu zajrzał Andrzej (Andres74).

W takim razie cieszę się, że postanowiłeś do nas dołączyć.


fotoblog: http://www.photoblog.pl/amorphophallus/archiwum

Na Twój blog trafiłem zaraz po Twojej rejestracji. Google to dość sprawna wyszukiwarka. :)


(zgodnie z regulaminem naszego forum postaram się tam w najbliższym czasie dodać link do forum, i zapewniam administratora że blog nie jest w żaden sposób stroną komercyjną  :)  )

Nie jestem jakoś szczególnie przewrażliwiony na punkcie linków. W tym punkcie chodzi mi bardziej o umieszczenie adresu strony w podpisie (czyli w forumowej stopce). Pojedynczego podania adresu w treści postu nie traktuję jako linkowania.

---

A wracając do Twojego bananowca. W zasadzie chciałem spytać o to Andresa, ale widzę, że też jesteś niezłym specjalistą od bananowców. Chodzi mi o ensete ventricosum. To bardzo imponujący bananowiec co zresztą doskonale pokazuje Twój blog. Jakie są warunki jego przechowywani zimą? Chodzi mi w zasadzie o temperaturę.

WASHI:
Witaj amorphophallus
Nie sądziłem że ktoś w Polsce ma takie cudo.
Ten 4 metrowiec jest wspaniały.Rozumiem dlaczego tak cię to wciągnęło.
Ja też mam do ciebie parę pytań:
-ile lat musi upłynąć  aby ten bananowiec osiągnął takie rozmiary-z tego co napisałeś domyślam się że 3 ale nie wiem od jak dużego zaczynałeś?
-jak dużo wody dziennie musi  ensete ventricosum dostawać aby szybko rosnąć?
-czy są jakieś realne szanse na owocowanie w naszych warunkach, bo skoro jest w stanie osiągnąć takie rozmiary to może i to jest w stanie-czy braknie mu kilka miesięcy wegetacji ? ;)
-czy nie chodziło ci po głowie zastosowanie czegoś odbijającego światło i kierującego większą jego ilość na tego bananowca bo to chyba jedyny sposób aby roślina dostała większego kopa ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej