Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Palmy w miejscach publicznych

Centrum kształceniaa Rolniczego w Chrobrzu.

<< < (2/4) > >>

Polish king bamboo:
Firma Bestpalm dostarczyła palmę. Z pewnością poinformowała odbiorcę że roślina bez zabezpieczenia zimowego zginie. Znam Tego Pana osobiście. Nie podejrzewam żeby ukrywał takie istotne informacje.

DarekRz4:
W tym artykule czytamy że pani dyrektor mówi że palma została posadzona w listopadzie tego roku .....
Mówi tez że do -17 stopni palmie zgodnie z instrukcją nic się nie stanie .....potem należy palme zabezpieczyć . No cóż....może być różnie z dużą palmą posadzoną kilka /kilkanascie dni temu. Jeśli tak sa informowani klienci to czarno to widzę. Niedawno jadąc przez miejscowość Ryki zobaczyłem przy bardzo luksusowej posiadłosci 4 tak samo duże trachycarpusy rosnące wzdłuz podjazdu. Jeżdzę tamtedy do tesciowej raz w miesiacu i ciekaw jestem czy bedą zabezpieczone na zimę powiedzmy przy -5-8 C czy zostawią okrywanie  na -17 C .


https://echodnia.eu/swietokrzyskie/przy-szkole-rolniczej-w-chrobrzu-posadzonopalme-rozpetala-sie-wielka-awantura-padaja-mocne-slowa/ar/c1-14605921

Polish king bamboo:
A wiesz może skąd ta instrukcja pochodzi że palma wytrzyma - 17 stopni.?

DarekRz4:
No nie mam pojęcia. W artykule powołują się na jakąś "instrukcję" ......

stani:
Pamietam jak w 2008r kupilem w lerua wagerianusa za 500zl mial ladna plakietke z palma obsypana sniegiem i temperatura min -19c i sloneczko konewka to wszysko.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej