Hyde Park - Linki - Klimat - Handel > Pogoda i klimat

Davis Vantage Pro2 Plus + Wireless Leaf Soil Moisture and Temperature Station

<< < (2/2)

Marcin D:
O wentylatorze nie myślałem, natomiast myślałem o doprowadzeniu zasilania do istniejącego. Z drugiej strony co prawda reakcja jest wolniejsza jak z działającym fars, ale wolniejsza nie znaczy znaczy bardzo wolna (nie ma tragedii aż takiej wielkiej).  Pewno jak nawali wentylatorek to będę myślał coś wtedy o jakiejś przeróbce :). Puki działa to nie ruszam.

Biedny Miś:
Odnośnie Davisa to jedna ciekawa uwaga. Przy obecnych mrozach wiatromierz davisa nie zamarzł a wiatromierz od stacji ws3650 zamarzł i się nie kręci

Marcin D:
Przekrój aspiracyjnej osłony.



oraz zdjęcie od dołu. Bardzo ważne jest zasłonięcie wlotu, dzięki czemu promieniowanie rozproszone nie dociera do czujnika.



Uploaded with ImageShack.us

Davis przeprowadził testy osłon.

Warunki testu:

Maksymalne porywy wiatru sięgały zaledwie 5-8 km/h
Promieniowanie słoneczne : pierwszy test 1050-1200W/m2 oraz 800-1050W/m2 drugi test. 

Błąd tej osłony wynosi:

1.od 0.9c do 1.2c przy promieniowaniu 1050-1200W/m2. Dla porównania inne pasywne osłony zawyżyły wskazania od 4 do 6C. Sam mam także osłonę pasywną widoczną na poprzednich zdjęciach która bierze udział w tym teście.
2. od 0.3 do 0.4c przy promieniowaniu 800-1050W/m2 (polskie lato). Inne pasywne zawyżyły od 2 do 3c.

Testy były prowadzone w Kalifornii.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej