Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13

Autor Wątek: Palmy Araukara  (Przeczytany 77210 razy)

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 18, 2011, 15:13:54 »

Jutro udekoruję swojego tracha kilkoma świecidełkami , tak dla hecy . Palma cały czas stoi na wolnym powietrzu pod zadaszeniem werandy . Ciekawe jak długo aura bedzie sprzyjała naszym pupilom?.
Ważne że jest ciepło i  że na liście nie pada deszcz , W razie  mrozowej draki otwieram drzwi i palmę  mykam do werandy.



Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2011, 15:35:42 wysłana przez Araukar »
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:08:50 »

Prawdziwych mrozów jak nie ma tak nie ma . I bardzo dobrze . Dzisiaj rano zrobiłem zdjęcie moim podopiecznym które spędzają zimę w garażu . Temperatura wewnątrz jak na razie  to przedział od plus 3 do plus 6 stopni Celsjusza .



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 16, 2012, 19:38:54 »

Tak wygląda mój trach garażowany nie bity  z pełną koroną .



---

Poprawiłem link.
greg
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 21:31:42 wysłana przez greg »
Zapisane

SLIMI

  • G1
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 473
  • Okolice Rzeszowa
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 17, 2012, 08:24:02 »

Palma wygląda OK. Tak z ciekawości spytam ile temp mrozu wytrzymują oleandry? W PN Włochach w tym roku porządnie zima dała im w kość a tam oleandry są w co 3im ogródku. Ciekaw jestem jak sobie tam poradzą...
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 17, 2012, 19:17:14 »

Slimi krótkotrwały ,kilkugodziny spadek w przedziale minus 8 - 10 oleander wytrzyma, natomiast tej samej wartości temperatura ,ale całodobowa spowoduje pełną defoliację liści i cieńszych pędów. Pędy kilkuletnie czy kilkunastoletnie wytrzymają maxymalnie minus 12 i to właśnie z nich rośliny przemarznięte będą odbudowywały swoją przyszłą koronę. Swoją wiedzę na ten temat opieram na podstawie własnych doświadczeń i w większym stopniu na tym co dowiedziałem się od  Chorwatów u których wynajmowałem apartmany.
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 28, 2012, 15:36:10 »

Tak wygląda na dzień dzisiejszy mój trach . W tym sezonie myknął już pełnych 7 liści ósmy w drodze . W sierpniu da jeszcze conajmniej 2 liście i we wrześniu conajmniej 1 . Bilans będzie taki że rozwinie 11 albo 12 liści w tym sezonie.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2012, 23:02:14 wysłana przez Araukar »
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 29, 2012, 02:38:40 »

nie dasz go do gruntu ???
a bez A
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:42:19 »

Na prośbę Arundo z wątku palmy Zbigniewa wklejam zdjęcia swoich trachów . Obecna pogoda im sprzyja i idą jak burza . Maluchów ze zlotu palmiarzy  nie fociłem , ale ręczę że wszystkie się przyjęły i wypuszczają po liściorku. Pierwsze zdjęcie to mój staruszek



Drugie to moja 7 letnia  pierwszoklasistka pozyskana z nasionka



---

Poprawiłem formatowanie.
greg
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 00:54:11 wysłana przez greg »
Zapisane

arundo

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 2294
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:34:21 »

Araukar,
psy bez łańcuchów! palmy bez donic! :a_98:
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 22, 2012, 17:55:26 »

Dzisiaj robiłem ostatnie koszenie trawy w tym sezonie . Zciachałem na najniższym poziomie regulacyjnym kosiarki  . Trawa wygląda całkiem dobrze i teraz do października powina się ładnie zagęścić . Potem zabrałem się do przesadzania palemek  bułgarek ze zlotu . Tak jak pisałem wsześniej z 11 sztuk kilka podarowałem znajomym , jedną zatargałem do swojego biura . Zostało mi 7 sztuk z których jedną przesadziłem do dosyć za dużej donicy , trzy przesadziłem do takich 3 litrowych donic , pozostałe trzy sztuki zostawiłem w małych donicach . Te trzy które dzisiaj przesadzałem przeniosłem do domu na wschodni parapet . Reszta stoi na dworze i postoi do pierwszych silniejszych przymrozków . Generalnie palemki bardzo ładnie się przyjęły . Mają wykształcone 3 listki i czwarty jako maleńki punkcik wychodzi ze stożka wzrostu. jutro jak będzie ładne światło zrobię fotki i wkleję pod tym postem ( dzisiaj jest szaro i buro)

Obiecane trzy palemki a za nimi stoją dwie paulownie . w sumie 5 donic zajęło cały parapet . Żonie nie za bardzo to pasuje ,ale czy ma jakieś wyjście  :smiech:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2012, 13:52:45 wysłana przez Araukar »
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:41:05 »

Tak wyglądamy ja i mój podopieczny . Ostatnio mykamy sobie zdjęcia na tle swojch rarytasów  czy to dobrze nie wiem ,może dobrze.
Zapisane

andres

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4319
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:44:52 »

Jakiś bandzior czai się pod palmą ;)

Palma jak z obrazka.
I co Ty z nią zrobisz za np. 3 lata?
Do palmiarnii chyba będziesz musiał oddać...  :chichot:

Marcin D

  • Gość
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 29, 2012, 17:53:27 »

Najładniejszy trach na forum.
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 28, 2012, 12:38:32 »

Nasypało trochę w nocy . Do prawie 11 tej było poniżej zera teraz jest plusowo i wszystek lodu i śniegu spada z roślin.



Po otrzepaniu trach wyprostował liście i wygląda jak powinien




Sceneria bardziej przypominająca święta , niemniej anomalie pogodowe mają to do siebie ,że są niepewidywalne

« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 12:45:53 wysłana przez Araukar »
Zapisane

Araukar

  • G1
  • Ekspert
  • *
  • Wiadomości: 873
Odp: Palmy Araukara
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 01, 2012, 14:07:04 »

Postanowiłem zostawić swojego tracha jeszcze parę dni na dworze . Dzisiaj zaczęła się klimatyczna zima , ale jest jeszcze w miarę ciepło . Nad ranem pewnie będzie z minus 6 ale to nic dla tracha . Zdjęcie cyknąłem z piętra i objąłem trochę domków sąsiadów . Jeszcze 10 lat temu były to szczere pola.



Zrobiła się dosyć fajna słoneczna pogoda z tym że  nie czuć już ciepła słonecznego . Niestety kąt padania promieni słonecznych  jest bardzo mały .
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13