Hyde Park - Linki - Klimat - Handel > Hyde Park

Fotorelacja z Paryża

<< < (2/3) > >>

andres:
:) Raczej tłumy w kolejce.

Inny ciekawy punkt widokowy to Łuk Tryumfalny (oczywiście wysokość mniejsza), potem przejazd do La Défense i wjazd w górę na nowy łuk L'Arche.
Wszystko w jednej linii.

Ciekawe, czy rozczarował Cię widok znanej na całym świecie chałupki o nazwie Moulin Rouge ?

greg:
Nie czekaliśmy długo. Jakieś 30-40 minut. Ja ten czas wykorzystałem na robienie zdjęć okolicznym roślinom. Na wieży byłem na trzecim poziomie. Widok naprawdę jest ekstra. Co do tej linii, o której piszesz. Jak byłem na wieży, to była tam też wycieczka włoska. Ponieważ zainteresował ich mój sprzęt fotograficzny to odezwałem się do nich i pogadaliśmy chwilkę. Oni, jak się okazało, byli w La Défense rano. Pokazali mi zdjęcie, na którym był nowy łuk, w nim, w środku, Łuk Triumfalny i wschodzące słońce w Łuku Triumfalnym. Niezłe ujęcie.

 Co do Czerwonego Młyna to wiedziałem mniej więcej, że tak wygląda więc mnie nie rozczarował. Żałuję tylko, że nie widziałem go w nocy, oświetlonego. Zdjęcie byłoby na pewno o klasę lepsze.

andres:
Nocne oświetlenie Wieży Eiffla, stadion Stade de France i budynki La Défense (na pewno L'Arche) są chronione prawami autorskimi.
Mogli uznać, że chcesz zrobić pirackie zdjęcia i wydrukować je gdzieś w zbójeckim państwie, np. Polsce ;)

Teoretycznie do swoich nocnych zdjęć Wieży Eiffla powinieneś dodać wzmiankę o ochronie praw autorskich, a mianowicie:
"Copyright Tour Eiffel - illuminations Pierre Bideau"
Pod tym warunkiem zdjęcie może być umieszczone w internecie, ale nie może być w żaden sposób wykorzystywane do celów komercyjnych.

WASHI:
Czytam tak o tych prawach do robienia zdjęć w Paryżu i ....... trąci mi to trochę formułami EU co do mozliwej krzywizny banana.
Jak juz chcą być tacy drobiazgowi to powinni w ogóle zabronić noszenia aparatów fotograficznych - wtedy mogliby sprzedawać więcej kartek. Swoją drogą ciekawe jak oni tłumaczą chińczykowi (który w ogóle nie rozumie co to prawa autorskie) że to miejsce można fotografować a tego nie bo .............. no właśnie bo co. Z drugiej strony to ich kraj i mogą sobie robić w nim co im się podoba, nawet ustalać dziwaczne ograniczenia.Co kraj to obyczaj.

andres:
W dzień możesz robić zdjęcia wieży do oporu.
Chroniony jest wizerunek oświetlonej wieży Eiffla.
Iluminacje się zmieniają, jest ich twórca, jest spółka zajmująca się eksploatacją wieży i jej wizerunku.
Taki biznes. Ktoś na to wyłożył pieniądze.

Dlaczego miałby na tym zarabiać ktoś, kto w żaden sposób nie przyczynił się do stworzenia tego dzieła?

U nas mamy JPII, na którym zarobić chce każdy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej