Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Zadaj pytanie

Wykopanie palmy

<< < (2/4) > >>

andres:
A kiedy masz możliwość jej wykopania? Pisałem o optymalnym terminie.
Im większa bryła korzeniowa tym lepiej. Ale wiem, że duża palma waży dziesiątki kg.

Z kolei trachycarpus fortunei o wysokości 180 to zapewne ok. 1 m pnia, czyli nie aż tak wiele.
Jeżeli ma dużo liści to po przesadzeniu należy kilka odciąć, by zrównoważyć brak korzeni.

Zdjęcie by pomogło.

Lulek:
Witam niestety aktualnego zdjecia nie posiadam, a musiala bym ja przesadzic do końca kwietnia bo od maja juz sa nowi wlasciciele takze jest to termin daleko odbiegajacy od czerwca postaram sie zrobić w najblizszym czasie zdjęcie i przeslać ale liscie są od samego dołu także z przycięciem ich nie bedzie problemu tylko ten czas :-\czy jest mozliwe tak wczesnie ją przesadzić

Araukar:
Uf  kobieto wbijaj szpadel , ryl lub sztychówkę i przesadzaj bo przesadzasz.
Nie czujesz wiosny , podświadomie , każda forma życia w tym czasie ma ochotę na to żeby żyć ,żeby się rozmnażać . Więc weź w ręce narzędzie i działaj.

andres:
Skoro nie możesz później to zrób to teraz i już.
TUTAJ pokazano jaką wielkość powinna mieć (co najmniej) bryła korzeniowa.
To waży !!!

Lulek:
Witam przesadzilam moją piękość nie było łatwo starałam się wykopać ją z jak największą bryłą korzeniową cztery osoby były pozrzebne ale udało się teraz tylko troche oklapka miała zwartą korone a teraz "kluka"czy to wròci do normy ??? Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej