Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Zadaj pytanie

Problem z bambusem

(1/1)

martin79:
Mam pytanie do bardziej doświadczonych bambusiarzy. Od trzech lat posiadam phyllostachysa aureosculata aureocaulis, dotej pory nie było z nim problemu. Tej wiosny wypuścił około 20 tyczek wielkości 1,5 cm, myślałem że więcej w tym roku nie będzie. Ale od dwóch tygodnii zaczoł wypuszczać kolejne kły. Niewiem czy to normalne, boję się że nowe przyrosty osłabią roślinę przed zimą. Może usunąć te nowe tyczki? Bo zbyt grube to one niesą. Dodam że bambus dostał w tym roku tylko trochę kompostu i kolejną warstwę ściółki, niebył nawożony chemicznie.

Polish king bamboo:
Powyłamuj po co roślina ma produkować cienkie, słabe pędy. Często się zdarza że bambusy wypuszczaj w drugiej części sezonu pędy. Nie ma w tym nic dziwnego.

martin79:
Mój bambus znowu mnie zaskoczył. Na czterech tyczkach wypuścił część białych liści. Czy to objaw jakiegoś niedoboru. Cała reszta kępy jest w porządku. Całość zajmuje jakieś 10 metrów kwadratowych i na razie jest puszczona samopas.

andres:
A kopałeś wcześniej w tym miejscu? Może jakieś pokłady wapna po budowie?

martin79:
Nigdy nie było w tym miejscu nic wyrzucane. Bambus znajduje się w odległości około 100 metrów od domu, wcześniej była tam łąka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej