Uprawa palm i innych roślin. Ochrona zimowa. > Nasze osłony

Palmy na Dolnym Śląsku - Osłony dla Trachów

(1/7) > >>

Tomek:
W taki oto domkach zimują moje Trachycarpusy.

andres:
Tomek,

Budki - sławojki są ładne i estetyczne.

Napisz może jednak coś więcej:
Co jest warstwą izolującą, z ilu części się to składa, czym ogrzewasz, co zrobisz, gdy trachycarpusy urosną, czy zabezpieczasz ziemię dookoła?

My tu lubimy konkretne informacje ;)

Tomek:
Domki zostały wykonane z następujących materiałów: na zewnątrz listwy świerkowe tzw. podbitka, następnie płyt OSB - 1 cm. izolacja- jakiś filc dodatkowo obity grubą folią aluminiową (z recyklingu), ogrzewam kablami grzewczymi 1- dwa mery długości, moc 50W drugi-również dwa metry, moc 70W kolejny 4m długości o mocy 90W. Palmy jak urosną pewnie będę owijać je tylko agrowłókniną.
Koszt materiału dla dwóch domków:

Boazeria- 330zł
Gont- 65zł
Zapięcia skrzyniowe- 40zł
Zawiasy- 55zł
Wkręty i gwoździe- 10zł
Zszywki do takera- 3zł
farba Lazura (najtańsza)- 120zł
Łata dachowa- 30zł
__________
653zł

Szyby dostałem gratis
Ocieplenie gratis (recykling)
Folia aluminiowa gratis (recykling)

W kosztach nie została ujęta praca własna!!!
Dodam jeszcze, że domki nie są ukończone, zostały jeszcze niuanse typu ćwierćwałki, kit do uszczelnienia w oknach, jakieś uchwyty do otwierania drzwi itp.

greg:
Budki są estetyczne, ale pewnie sam w pojedynkę nie dasz rady ich przenieść?
Jak gruba jest izolacyjna warstwa filcu?
Jak mam rozumieć opisane ogrzewanie? Czy na każdą budkę przypada 50 W + 70 W + 90 W? Używasz jakiegoś termostatu czy ogrzewania włączasz uznaniowo?

Tomek:
W dużym domku drewnianym grzeje kablem 90 W, mniejszym drewnianym 50 W natomiast w osłonie styropianowej 70 W. Grubość filcu ok. 1,5 cm. Budki są dość szczelne więc nie ma utraty ciepła, każdy kabel grzejny jest podłączony pod swój termostat, Jeśli chodzi o ciężar to greg masz rację, największego domku sam nie jestem w stanie ustawić.



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej